در جهت تحقق فرمان آتش به اختیار؛

اردوهای سازندگی به کمک افراد کم بضاعت آمد/ اردوی جهادی برداشت گندم روستای خواجه نظام برگزار شد + تصاویر

به گزارش ارگ نیوز؛ امروز در یک اردوی جهادی برداشت گندم از مزارع افراد کم بضاعت روستای خواجه نظام برگزار شد.

اردوهای سازندگی به کمک افراد کم بضاعت آمد/ اردوی جهادی برداشت گندم روستای خواجه نظام برگزار شد + تصاویر

به گزارش ارگ نیوز؛ جمعی از بسیجیان شهرستان بم امروز اردوی جهادی برداشت گندم از مزارع افراد کم بضاعت روستای خواجه نظام بخش مرکزی بم را برگزار کردند.

حجت‌الاسلام بیت اللهی از شهروندان و روحانیون حاضر در این اردوی جهادی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هدف اصلی از برگزاری این اردو فرهنگ سازی فعالیت‌های جهادی و سازندگی است که در جهت محرومیت زدایی انجام می گیرد و همینطور که مقتدای همه ما بسیجیان حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام است همه بسیجیان عزیز در همان راستای اهداف امیرالمومنین در بحث محرومیت زدایی شرکت کرده اند.

وی افزود: در این اردوی جهادی برداشت گندم و جو انجام می‌شود اما این اردوهای جهادی به صورت متعدد در فصول مختلف سال انجام می گیرد که به طور مثال در فصل خرما رسیدگی به درختان خرما و برداشت خرما انجام می شود و افراد بسیجی به کمک افراد نیازمند می‌شتابند.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بم نیز که در این اردو شرکت کرده بود در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۹ فرمان تشکیل بسیج سازندگی را صادر فرمودند.

وی افزود: به علت اینکه جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی ادغام شدند مقام معظم رهبری به جهت اینکه روحیه سازندگی همچنان در جامعه وجود داشته باشد دستور تشکیل بسیج سازندگی کردند لذا یکی از اهداف تشکیل بسیج سازندگی این بود که به روستاها خدمات رسانی شود تا به افرادی که توان برداشت محصول خود را ندارند کمکی شده باشد و هدف دوم هم این بود که روحیه جهادی در نیروهای جوان ایجاد شود.

دهیار روستای خواجه نظام بم نیز در  در گفتگوی جداگانه ابراز داشت: امروز در فصل درو گندم بسیجیان به کمک مردم کم بضاعت آمده اند و از همه دهیاران شهرستان بم درخواست می کنم از این روحیه  جهادی نیروهای بسیجی  در سال اقتصاد مقاومتی استفاده کنند.

 

تصاویر/ زهرا دهقان زاده

انتهای خبر/

نویسنده مطلب: .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.