در خطبه های نماز جمعه بم مطرح شد؛

شهید حججی سر داد اما سر خم نکرد / مقام پرستی دامی است که قاتلان امام حسین را فریب داد / جامعه ای که آمار شرب خمر در آن بالاست مورد تائید امام حسین نیست

حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر اظهار داشت: هواپرستی و پیروی از هوا و هوس آن چیزی است که شیطان خود هم فریب آن را خورد و تکبر ورزید لذا ابزار دشمنی شیطان بسیار گسترده است و مقام پرستی همان دامی است که قاتلان امام حسین فریب آن را خوردند و دنیای خود را فروختند.

شهید حججی سر داد اما سر خم نکرد / مقام پرستی دامی است که قاتلان امام حسین را فریب داد / جامعه ای که آمار شرب خمر در آن بالاست مورد تائید امام حسین نیست

به گزارش “ارگ نیوز”؛ حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر اظهار داشت: هواپرستی و پیروی از هوا و هوس آن چیزی است که شیطان خود هم فریب آن را خورد و تکبر ورزید لذا ابزار دشمنی شیطان بسیار گسترده است و مقام پرستی همان دامی است که قاتلان امام حسین فریب آن را خوردند و دنیای خود را فروختند.

وی افزود: یکی از دام های شیطان شراب است، چیزی که متاسفانه در جامعه اسلامی با کمال شرمندگی رو به افزایش است و اگر یک فرد شرابخوار سراغ داشته باشیم، شرعا امر به معروف او برای ما واجب است چراکه قیام حضرت امام حسین ع برای احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

امام جمعه بم خاطرنشان ساخت: گناه، حلاوت و جاذبه ظاهری و لذت دارد که دنیا پرستی نیز به همین‌گونه است و آیا شایسته است آمار بالایی که در خصوص شرب خمر وجود دارد؟ بطوری که سال گذشته آمار کشفیات مشروبات الکلی در استان بحدی بود که جای شرمندگی دارد لذا این از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و شرب خمر در هر خانواده ای که وارد شد، حیا از بین می رود و حیا هم که از بین رفت، غیرت هم خواهد رفت.

حجت الاسلام دانشی تاکید کرد: اینکه چرا امام حسین‌ تا پای جان روبروی یزید ایستاد به این دلیل بود که یزدی فاسق بود پس آیا جامعه ای که آمار مشروبات الکلی در آن بالا است می تواند مورد تایید اباعبدالله باشد؟ در حالیکه بر اساس روایات روز قیامت فرد مشروبخوار با چهره ای سیاه در حالی که زبانش از دهان بیرون آمده مشاهده می شود لذا باید باطن زهرآگین گناه را دید و این عمل آنقدر منفور خداوند است که در روایت آمده است به عیادت فرد مشروبخوار نروید و در صورتی که از دنیا رفت برای او نماز میت نخوانید و با او همنشین نشوید.

حجت الاسلام دانشی امام جمعه بم در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهر با اشاره به روز بزرگداشت فرماندهان دفاع مقدس اظهار داشت: ان شا الله شرمنده فرماندهان پرافتخار دفاع مقدس نشویم و آرزوی سلامتی برای این بزرگواران در این منطقه داریم.

وی بیان داشت: در این ایام به صرف عزاداری و سینه زدن بسنده نکنیم چراکه رهروی راستین و صادقانه از ما خواسته شده است و همانند سالهای گذشته مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در میدان امام خمینی ره و همچنین مراسم‌ شام غریبان ب اجتماع بزرگ مردم بم برگزار می شود.

خطیب جمعه بم با اشاره به تشییع پر شور پیکر شهید حججی در کشور بیان داشت: اخلاص شهید حججی موجب شد که خداوند متعال نام این شهید را بلند مرتبه کرد بطوری که کمتر شهیدی را سراغ داریم که اینطور خداوند نام او را بزرگ کند چراکه به فرمایش مقام معظم رهبری شهید حججی، حجت خداوند برای همگان است و در واقع شهید حججی سر داد اما سر خم نکرد تا مبادا تکفیری های ملعون متعرض حرم حضرت زینب شوند که این درسی است که فریب لبخند های دشمن را نخوریم و عکس های ذلت آور با دشمنان این نظام مقدس نگیریم.

وی در پایان تاکید داشت: دولتمردان توجه داشته باشند که شهید حججی به وظیفه خود عمل کرد و اکنون نوبت ما است که توجه داشته باشیم تا مبادا در برابر آرمان های این نظام مقدس کوتاه بیاییم و این درسی است که باید از شهدای دفاع مقدس بگیریم.

انتهای خبر/

نویسنده مطلب: .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.