بازخوانی فتنه سال ۸۸؛

واکاوی سناریوی قتل ندا آقا سلطان و پروژه شهید سازی توسط اتاق فکر فتنه

کشتی سازی و یا شهید سازی یکی از عملیات هایی است که در سناریوی انقلاب های رنگی جایگاه ویژه ای دارد که این راهبرد به خوبی در فتنه سال ۸۸ پیاده شد و این بار دختر جوانی به نام ندا آقاسلطان را طعمه مرگ کرد.

واکاوی سناریوی قتل ندا آقا سلطان و پروژه شهید سازی توسط اتاق فکر فتنه

به گزارش ارگ نیوز؛ کشته سازی و یا شهید سازی یکی از عملیات هایی است که در سناریوی انقلاب های رنگی جایگاه ویژه ای دارد که این راهبرد به خوبی در فتنه سال ۸۸ پیاده شد.
در خرداد ۸۸ فیلمی مستند از حادثه به قتل رسیدن خانمی به نام ندا آقاسلطان در صدر برنامه های رسانه های تصویری ضد انقلاب و بالاخص شبکه بی.بی.سی فارسی قرار گرفت.
این حادثه در روز ۳۰ خرداد در حوالی خیابان امیرآباد تهران در برابر دوربینهایی که از قبل پیش بینی شده بود، صورت گرفته و تصاویر آن توسط فردی به نام دکتر آرش حجازی که خود در صحنه حاضر بوده و بلافاصله بعد از ماجرا بطور مشکوکی به خارج از کشور گریخته است، در اختیار این شبکه های بیگانه قرار گرفته بود. وی مدعی شده که ضارب ندا فردی بسیجی است که آنها وی را دستگیر و خلع سلاح و پس از گرفتن کارت شناسایی او را رها کردند.

با وجود اینکه مراجع اطلاعاتی و نیز پزشکی قانونی، قتل خانم آقاسلطان را «مشکوک» و «بیشتر به یک سناریوی از قبل طراحی شده» گزارش کرده اند اما شبکه های خبری با میانداری تلویزیون های لس آنجلسی در اقدامی کاملاً هماهنگ، فیلم کشته شدن نامبرده را همراه با ارائه تفاسیر مختلف به طور مکرر پخش کردند و در آن، نوک اتهامات خود را متوجه نظام نمودند.

شبکه تلویزیونی بی. بی. سی در گزارشی تحت عنوان ندا خواهان آزادی بود به تاریخ اول تیر ماه با انتشار تصاویری از لحظه مرگ ندا آقا سلطان، او را به عنوان «نمادی از کشته شدگان درگیری های پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران دانست که تنها هدفش وطنش بود و برایش اهمیت داشت که در این راه قدم بردارد.

رسانه های نوشتاری انگلیس نیز عمده گزارشات و نوشته های خود را در تاریخ ۲۳ ژوئن به کشته شدن ندا آقاسلطان اختصاص دادند. روزنامه تایمز در صفحه اول خود سه عکس مختلف از ندا آقا سلطان چاپ کرد و در صفحات داخلی به شرح ماجرای اصابت گلوله به ندا پرداخت. جو جوزف از مقاله نویسان روزنامه تایمز نیز موضوع خود را به چهره ندا و تبدیل شدن این تصویر به «نماد تظاهرات و اعتراض های ایران» اختصاص داد و نوشت «معمولا در جریان هر شورش یا درگیری، یکی از تصویرهای مربوط به این واقعه، تبدیل به تمثیلی می شود که بازگو کننده شرح آن واقعه است مانند جوانی که در میدان تیانان من در پکن در مقابل تانک ارتش ایستاد»
روزنامه ایندیپندنت هم مانند اکثر روزنامه های آن روز بریتانیا ضمن انتشار عکس هایی از ندا آقاسلطان، در بخش خبرهای جهانی در یادداشتی به قلم رابرت فیسک نوشت: «با روشن کردن چراغ های اتومبیل ها و به دست گرفتن شمع، نمی توان جمهوری اسلامی را سرنگون کرد»
روزنامه دیلی تلگراف در گزارش روز چهارشنبه ۲۴ ژوئن در گزارشی به ندا آقاسلطان لقب فرشته ازادی داد.

بررسی دقیق فیلم و عکسهای این واقعه دقیقا گویای یک برنامه از قبل طراحی شده می باشد، که می توان با عنایت به شواهد تا حدودی آن را اثبات نمود:
۱- حرکت افراد مجاور ندا بعد از تیراندازی بسیار مشکوک و غیر عادی است، زیرا طبیعتا بعد از صدای تیر انسان اگر از قبل آماده نباشد خود را به زمین می اندازد، که در این صحنه این طور نشد.
۲- فیلمبرداری مناسب تبلیغاتی از این واقعه بسیار حساب شده بوده و نمی تواند اتفاقی باشد.
۳- دادن تنفس مصنوعی به فرد تیر خورده از شاهکارهای پزشکی می باشد که تنها باعث هرچه سریعتر به گردش انداختن خون و مرگ مضروب میشود که کاملا عمدی در جهت کشتن اوست و اینکه چطور آقای دکتر حجازی که اتفاقا! در آن صحنه حاضر است از این مساله بی اطلاع است نیز از مسائل ابهام آمیر این حادثه میباشد.

۴- گلوله متعلق به اسلحه ای با کالیبر کوچک است که تنها از فاصله کم می تواند موثر باشد، بنابراین فرد ضارب باید بین افراد اطراف ندا باشد که گلوله موثر و به محل مورد نظر اصابت کرده است.

۵- فرد ضارب باید کاملا پشت سر ندا بوده باشد که مستقیم بتواند به قلب بزند و الا به افراد دیگر اصابت می نمود و یا منحرف می شد.

۶ـ محل شلوغی بسیار دور بوده و نمی توانسته تیر از راه دور باشد.
۷- حضور اتفاقی ! دکتر حجازی در صحنه، از دست داشتن وی در این حادثه حکایت دارد و به احتمال قوی گلوله توسط وی و یا یکی از همکارانش شلیک شده است و دادن تنفس مصنوعی به کسی که قلبش توسط گلوله شکافته شده می تواند موجب حتمی شدن قتل وی گردد. خروج فوری دکتر حجازی از ایران جهت جلوگیری از بازپرسی و کشف همین موضوع بوده است.

انتهای خبر/

نویسنده مطلب: .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.