به مناسبت هفته دولت؛

۴۰ پروژه با اعتبار دوازده میلیارد در نرماشیر افتتاح می‌شود / یک میلیارد و سیصد میلیون تومان در حوزه برق هزینه شده است / گازرسانی به روستاهای نرماشیر در حال تکمیل است

رضا مشکی فرماندار نرماشیر در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت چهل پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و عمده ترین پروژه در بخش کشاورزی است که تکمیل زیرساخت مجتمع گلخانه‌ای روداب توسط شرکت شهرکهای گلخانه‌ای استان انجام گرفته است.

۴۰ پروژه با اعتبار دوازده میلیارد در نرماشیر افتتاح می‌شود / یک میلیارد و سیصد میلیون تومان در حوزه برق هزینه شده است / گازرسانی به روستاهای نرماشیر در حال تکمیل است

 

به گزارش ارگ نیوز؛ رضا مشکی فرماندار نرماشیر در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: در هفته دولت چهل پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد و عمده ترین پروژه در بخش کشاورزی است که تکمیل زیرساخت مجتمع گلخانه‌ای روداب توسط شرکت شهرکهای گلخانه‌ای استان انجام گرفته است.

وی افزود: در بخش کشاورزی ۴ واحد سردخانه و بسته بندی خرما افتتاح خواهد شد آبیاری تحت فشار و کشت های گلخانه ای دیگر نیز در این پروژه ها وجود دارد که این هفته افتتاح خواهد شد.

فرماندار نرماشیر بیان داشت: امسال برای نخستین بار در حجم بسیار بالایی در حوزه عمران روستایی در سطح شهرستان فعالیت صورت گرفته است و در مجموعه ۱۹ روستا در هر روستا حداقل ۶ هزار مترمربع آسفالت انجام شده است که این سیاست برای ۳۰ روستا تا پایان سال افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: در زمینه ایجاد راه های روستایی دو پروژه راه روستایی خواجه آباد و کهن محله انشاالله به بهره‌برداری خواهد رسید و سه واحد آموزشی آماده بهره‌برداری است و این واحدها با همکاری خیرین مدرسه ساز ساخته شده است که در سال تحصیلی جدید دانش آموزان ما از این واحدها استفاده خواهند کرد.

مشکی ابراز داشت: در حوزه برق در زمینه اصلاح و توسعه شبکه و بحث افت ولتاژ در حدود یک میلیارد با ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و خدا را شکر در تامین و کیفیت برق وضعیت بسیار خوبی را داریم و در همین راستا تعداد دو مسکن محرومین افتتاح شد و در یک مورد نیز کلنگ‌زنی صورت گرفت.

فرماندار نرماشیر در ادامه با اشاره به خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: در بیمارستان مراد آباد نرماشیر یک خیر مبلغ یک میلیارد تومان تاکنون هزینه کرده است ضمن اینکه تجهیزات آن را دانشگاه علوم پزشکی تامین کرده است.

وی افزود: در گفتگویی که با معین اقتصادی منطقه انجام شده است قرار شده است که یک میلیارد تومان برای احداث بخش دندانپزشکی در این درمانگاه هزینه شود.

فرماندار نرماشیر اظهار داشت: پروژه گازرسانی در سطح روستاهای نرماشیر در حال انجام است و نرماشیر اولین منطقه در شرق استان است که گاز رسانی روستایی انجام می شود.

وی با اشاره به هفته دولت و طرح هایی که در این هفته در نرماشیر افتتاح می‌شود گفت: ۱۲ صندوق خرد روستایی با حضور ۶۰۰ نفر عضو در نظر گرفته شده است و با توجه به اینکه موسسه خیریه سپهر حامی این صندوق‌ها است قرار است تا ۵۰ صندوق در شهرستان افتتاح شود و در این زمینه اولویت با مناطقی است که دارای آسیب های اجتماعی بیشتری هستند.

مشکی گفت: در زمینه قالی بافی توسط فنی حرفه ای به ۱۰ نفر آموزش داده شده و این افراد اکنون مشغول به فعالیت هستند با توجه به اینکه این صنعت قبلاً در این منطقه وجود داشته است و اکنون رها شده است قصد داریم این صنعت را احیا کنیم و این کار را از روستای بدرآباد آغاز کرده ایم.

انتهای خبر/

نویسنده مطلب: .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.